Snellenova tabule

Podsvětlená, na zdi umístěná tabule pro kontrolu ostrosti zraku s osmi řádky optotypu (písmen definované znakové sady, od největšího (88 mm) až po nejmenší.

Snellenova tabule je diagnostická pomůcka pro určení zrakové ostrosti. Navrhl ji na konci 19. století holandský oftalmolog dr. Hermann Snellen. Dnešní tabulka (stále nazývaná Snellenova) obsahuje jedenáct řádků písmen definované znakové sady optotyp (Snellenovy znaky), sázené navíc speciálním fontem .

Postup při vyšetření
Řádky optotypu mají takovou velikost, že z dané vzdálenosti svírají úhel 1 minuty. Největší písmeno na vrcholu tabulky je vysoké 88 milimetrů a osoby, které jej nedokážou přečíst ani s vhodnými brýlemi, jsou pokládány z pohledu práva za slepé, písmena na nižších řádcích mají menší velikost. Podstatný je řádek, ve kterém jsou písmena vysoká 8,8 milimetrů. Při vyšetření si pacient zakrývá jedno oko a druhým se pokouší číst postupně menší písmena na tabuli. Při vyšetření stojí nebo sedí od tabule ve vzdálenosti 6 metrů, což je 20 stop. Nositel průměrného zraku má být z této vzdálenosti schopen přečíst právě alespoň řádek 8,8 mm.

V ordinaci climed.cz je tabule pro "dorostové scénáře". Rozsvěcí se vypínačem na pracovišti lékaře vypínačem vedle telefonu.

<<< zpět na vybavení


Máme smysl pro detail. Abyste si užili co nejreálnější atmosféru tak ho vlastně mít musíme. Není něco dokonalé? Dalo by se něco vylepšit? Napiš nám o tom na náš email nebo prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

Štítky

nahý při odvodu clinic studio ČR gyno klinik gyno clinic dr. gyno sex v ordinaci kandaulismus klystýr na gynekologii kalhotky u doktora doktoři a vzrušení osobní prohlídka na letišti vzrušuje Vás gynekologické křeslo vzrušující nahota v ordinaci vzrušení v ambulanci klinik sex vzrušuje Vás gynekolog clinic erotika gyno sex vzrušující vyšetření vzrušení u lékaře klystýr při vyšetření ponižující vyšetření nahá na prohlídce clinic povídky klinik pronájem ordinace clinic sex vzrušující násilí

© 2015 - 2019 climed.cz. Všechna práva vyhrazena | Design by W3layouts